Co můžete užíváním vlasových olejů získat? Vcelku dost! Nejen že oleje a séra urychlí růst vlasů, ale také zajistí, že budou vlasy vyživeny, hydratovány a zkrášleny. Poznejte ty nejcennější ingredience obsažené v přírodních olejích a užívejte si těch nejlepších výsledků. Objevte tajemství vlasových olejů ještě dnes.

oiling

Vlasové olejování je tajemnou metodou péče o vlasy, která se k nám dostala až z předaleké Asie. Ženy, které žijí v teplejších, rovníkových oblastech světa přesně ví, jak mají pečovat o své vlasy a jaké ingredience jim mohou scházet. My ostatní jsme se toto všechno naučili právě od nich. Stačí se tomuto tématu trochu blíže věnovat.

VLASOVÉ OLEJOVÁNÍ se soustředí na efektivní a zcela přírodní funkci. Zlepšuje stav vlasů díky perfektně vybraným olejům, které se aplikují na vlasy a na pokožku hlavy. Pouze vlasové olejování dodává takto komplexní vlastnosti, jelikož:

  • funguje na vlasových koříncích ve vlasových folikulech,
  • posiluje vlasový kmen,
  • chrání vlasy díky ochranné bariéře.

Měli byste se vlasovému olejování věnovat?

Rozhodně! Jedná se o jedinou zcela přírodní a zcela bezpečnou metodu zlepšení stavu a vizáže vašich vlasů. Je vám jistě jasné že vlasy, stejně jako naše pokožka, vyžadují jemnou a šetrnou péči. Ani kondicionéry či vlasové masky nedokáží replikovat účinek, který vám přinesou vlasová séra. Tyto složky se perfektně hodí ke struktuře vlasů, kterou penetrují a dokáží tak vlasy vyživovat i zevnitř. Tato vlastnost je skvělá hlavně díky tomu, že i lidé s opravdu velice poškozenými vlasy si mohou konečně užít efektivní metodu jejich obnovy, která je kromě toho i zcela přírodní. Funkce těchto látek je komplexní a velice účinná. Jsou to skvělé přípravky proti zánětům či lupům. Kromě toho oleje zkrátka nemohou být škodlivé. Jedná se o bezpečné, přírodní látky, které mohou mít negativní vliv na stav vašich vlasů pouze v případě, že si vyberete sérum, které je velice specificky vytvořeno pro určitý vlasový typ, který nemáte. Jak si séra správně vybírat?

Vlasové typy a vlasová porozita

Oleje zle podle obsahu určitých mastných kyselin rozdělit do několika skupin. Dále by se měla vzít v potaz absorpce olejů. Na základě těchto dvou informací by nemělo být určení porozity vašich vlasů žádný problém. Kromě toho vlasové oleje zajistí to, že bude vašim vlasům dopřáno krásného vzhledu, který nedokáží ostatní přípravky replikovat.

  • Vysušující oleje (másla) s výhodou obsahu nasycených mastných kyselin.
  • Polo-vysušující oleje s výhodou obsahu mononenasycených mastných kyselin (omega-7, omega-9).
  • Nevysušující oleje s výhodou obsahu polynenasycených mastných kyselin (omega-3, omega-6).

Co pro nás toto rozdělení znamená? Ze všeho nejvíce možnost vybrat si sérum s těmi správnými oleji pro porozitu našich vlasů. Ještě před tím, než začnete hledat ideální produkty pro péči o vaše vlasy, je dobré si o vlasové porozitě něco nastudovat. Co to tedy ta vlasová porozita vlastně je?

VLASOVÁ POROZITA je úroveň poškození vlasů. Je určena pozorováním kutikuly vlasů. Čím je tato kutikula vyvýšenější, tím méně jsou vlasy chráněné a tím více jsou poškozené. Porozitu dělíme na tři typy:

  • vlasy s nízkou porozitou hebké, zdravé vlasy, kdy je kutikula přímo na vlasu,
  • vlasy s vysokou porozitou s vyvýšenou kutikulou, díky níž jsou vlasy často vysušené a slabé,
  • vlasy se střední porozitou, které jsou přesně uprostřed.

Výběr perfektního vlasového oleje musí být založena na znalosti porozity našich vlasů. Pouze poté, co přesně víme, jakou porozitu mají naše vlasy, můžete očekávat, že si vybereme kvalitní přípravek, který se k našim vlasům opravu hodí.

Jaké oleje byste si měli vybrat?

Ty nejlepší oleje pro vlasy s nízkou porozitou jsou hustá rostlinná másla s velkou schopností absorpce. Samotné částice jsou malé, takže se velice lehce dostanou pod kutikulu vlasů. V případě, že máte poškozené a vysušené vlasy, rozhodně vyzkoušejte séra a oleje pro vlasy s vysokou porozitou. Zkuste nevysušující oleje s velkými částicemi. Daleko lépe ucpávají vlasové kutikuly a obnovují poškozenou strukturu vlasů. Pro vlasy, které jsou někde mezi zmíněnými dvěma vlasovými typy se doporučují séra určená pro vlasy se střední porozitou, která jsou bohatá na mononenasycené mastné kyseliny. Tyto oleje jsou polo-vysušující, což znamená, že se absorbují lépe než vlasová másla, ale nemají tak velké částice jako séra pro vlasy v vysokou porozitou.

  • oleje pro vlasy s nízkou porozitou: babassu (máslo), shea (máslo), kokosový olej, palmový olej, kakaové máslo, máslo cupuacu, máslo mafura, monoiový olej, máslo tucuma, kukuiový olej, mangové máslo
  • oleje pro vlasy se střední porozitou: kameliový olej, moringový olej, olej z broskvových pecek, avokádový olej, olej z mořské řasy, olej z meruňkových pecek, mandlový olej, rýžový olej, sezamový olej
  • oleje pro vlasy s vysokou porozitou: slunečnicový olej, olej z hroznových semínek, růžový olej, sójový olej, arganový olej, jojobový olej, olej z dýňových semínek

Co se může pokazit?

Prakticky nic. Pokud si vyberete olej, který se hodí k vašemu vlasovému typu, je úspěch opravdu garantován. Klíčem metody olejování vlasů je zkrátka a dobře pouze určení vlasového typu. Jak na to? Pořádně se na své vlasy podívejte. Pokud jsou suché, matné, tvrdé a s roztřepenými konečky, pak máte pravděpodobné vlasy s vysokou porozitou. Hebké, rovné, těžké vlasy bez objemu, jejichž styling je vcelku obtížný jsou zase vlasy s nízkou porozitou. Vlasy se střední porozitou jsou někde mezi těmito dvěma extrémy. Můžete také vyzkoušet test se skleničkou vody, kdy do sklenice vložíte váš vlas a počkáte. Čím rychleji se vlas potápí, tím vyšší je vaše porozita. Nezapomínejte, že vlasy mohou mít na své délce více různých porozit, proto se často setkáváme s ženami, které na vlasy používají jiné sérum než na konečky.

Metody vlasového olejování

Podle vašeho vysněného výsledku může olejování probíhat hned několika způsoby. Můžeme začít těmi ne tak komplexními, skrze které se můžete seznámit se základními zvyky a návyky olejové péče o vlasy. Stačí si tak například vmasírovat malé množství séra ihned po umytí vlasů či se může sérum nalít do kyblíku či misky s vodou, ve které se vlasy mohou následně vymáchat. Existují celkem 4 základní techniky aplikace vlasového séra.

1. Olejování suchých vlasů, které se může provádět před mytím vlasů (či dokonce přes noc pokud si chcete vlasy umýt až ráno) či přes den. Lehký olej aplikujte na suché vlasy. Olej bude chránit konečky před roztřepením a zajistí, že se vám vlasy nebudou kroutit. Pokud plánujete používat tuto metodu, využívejte oleje, které se lehce a rychle absorbují.

2. Olejování mokrých vlasů je metoda zaměřena na hloubkové vyživení vlasů, jelikož voda pomáhá absorpci séra do vlasu. Sérum lze aplikovat na vlhké vlasy ihned před tím, než si je umyjete, ale nejčastěji se sérum nanáší hned po umytí. Vše závisí na vašem vysněném účinku. Lehké oleje, které se snadno absorbují nemusí být vymývány, ty těžší ano.

3. Vlasové olejování v míse vyžaduje přípravu. Do mísy, která je naplněna asi do poloviny svého objemu, nakapejte několik kapek vybraného oleje (může jich být i několik druhů). Namočte do mísy vlasy a ponechte je tam asi 15-20 minut. Tato metoda péče o vlasy může být provedena před či po umytí vlasů. Pokud je olej lehký a snadno se vstřebá, nemusíte jej vymývat.

4. Vlasové olejování za pomoci spreje je tou nejlepší metodou pokud užíváte lehké oleje s rychlou absorpcí. Do lahvičky s vodou přidejte několik vámi vybraných olejů. Množství závisí na vás. Důležité je jen to, aby byl produkt dostatečně lehký.